Opinie o szkole

 

 

„Szkoła Akupunktury uporządkowała moje dotychczasowe zainteresowanie teorią pięcioelementową. Po raz pierwszy w życiu spotkałem się z możliwością pomocy nie tylko fizycznej a i duchowej, zastosowania punktów akupunktury podchodząc do człowieka nie jako jednostki chorobowej, a jak do całości - ciało fizyczne, umysł i duch. Już w czasie nauki wykorzystywałem wiedzę wyniesioną z zajęć w swojej codziennej praktyce z zauważalnymi efektami. Szkoła szerzej otworzyła mi drzwi w pasjonującą naukę o Pięciu Elementach.”

Bogdan Nestorko, 05.06.2014 r.


„Uzyskanie zawodowych kwalifikacji akupunkturzysty było moją główną motywacją do rozpoczęcia nauki w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy. Dzięki odpowiedniemu programowi nauczania Szkoła umożliwia legalne wykonywanie zawodu akupunkturzysty osobom bez wcześniejszego wykształcenia medycznego.

Największą wartość miały dla mnie zajęcia w roku klinicznym. Zdobywanie praktycznych umiejętności pod okiem doświadczonego opiekuna jest to unikalnym i niezwykle wartościowy sposobem kształcenia.

Nauka w  tej szkole  zmieniła mój sposób postrzegania siebie i otaczających mnie ludzi. Mam znacznie więcej tolerancji dla wszystkiego, co mnie spotyka i doceniam życie w zgodzie z prawami natury. Wspaniałym nauczycielem tolerancji i zrozumienia dla innych jest Pan Henryk Dyczek, dyrektor szkoły. Jestem wdzięczna za cierpliwość i wyrozumiałość jaką okazuje swoim uczniom.

Ukończenie tej szkoły otworzyło mi drogę do realizacji moich planów. Dyplom ukończenia SAT będzie solidną podporą w tej wędrówce. Szczególne podziękowania składam dyrektorowi, Panu Januszowi Zerbst, gdyż dzięki jego wsparciu jestem w tym miejscu już dzisiaj.”

Edyta 26 maja 2014 r.


„Od zawsze interesowała mnie medycyna, ludzki organizm i złożoność jego funkcjonowania. Ukończyłam pielęgniarstwo i pracując kilka lat w zawodzie, a także mając własne zdrowotne problemy zauważyłam, że podejście do człowieka  w konwencjonalnej medycynie nie wystarcza do  rozwiązywaniu wielu problemów. Chęć pomocy członkom rodziny oraz sobie sprowokowała mnie  do  własnego rozwoju i zgłębiania wiedzy medycznej, ale w podejściu zupełnie innym niż dotychczas.

Rozpoczynając naukę w Szkole Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy odkryłam, że coś, co kiedyś było mi bardzo bliskie, czyli otaczająca nas przyroda jest częścią nas samych, natomiast ludzkie ciało, psychika oraz duch stanowią jedność, dlatego niedomagania jednej sfery mają wpływ na inne aspekty ludzkiego życia. Założenia oraz program szkoły pozwolił mi rozwinąć to holistyczne podejście do człowieka.

Wybierając szkołę mamy wszyscy swoje wyobrażenia na jej temat. Mogę zapewnić, że Szkoła Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy jest przede wszystkim ciekawa. Zdobyta tutaj wiedza rozwija wrażliwość zmysłów, pozwala spojrzeć na siebie i innych ludzi w szerszy sposób oraz  zobaczyć ich problemy zdrowotne w zupełnie innym świetle.

 Przekazywane  w trakcie nauki informacje kładą nacisk na zdobycie wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, ale także zwracają uwagę na aspekt taki jak nasze własne emocje.  Zajęcia praktyczne z lokalizacji punktów akupunktury prowadzone w bardzo profesjonalny sposób  pozwalają na zdobycie solidnej bazy  anatomicznej, która procentuje w dalszej praktyce. Natomiast otwartość i przyjazna   atmosfera zajęć sprawiała, iż zawsze chętnie  przyjeżdżałam do Bydgoszczy i myślę, że będzie mi tych spotkań bardzo brakować.”

Halina Raczewska


„Do SAT trafiłam trzy lata temu, gdy postanowiłam zająć się Medycyną Chińską, pracą z ciałem i akupunkturą. Wybrałam tę szkołę ponieważ jako (do niedawna) jedyna szkoła akupunktury w Polsce, oferowała ona uprawnienia zawodowe oraz możliwość doskonalenia swojego warsztatu na roku klinicznym, co uważam za jej największy atut.

Nauka w szkole wymaga dużo systematycznej pracy i wysiłku, ale też oferuje solidne podstawy, na których można oprzeć swoją własną praktykę w przyszłości.”

Ksenia Kaczmarek-Marcinek


„Szkołę Akupunktury Tradycyjnej ukończyłam w 2013 roku, wiele razy miałam wątpliwości odnośnie słuszności podjętej przeze mnie decyzji. Teraz z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że były to wspaniałe 3 lata, które wniosły same pozytywne zmiany w moim życiu. Po ukończeniu szkoły, nie miałam obaw dotyczących kontaktu z pacjentami, gdyż wiedziałam ze zostałam bardzo dobrze przygotowana do pracy z nimi. Kadra szkoły to wspaniali ludzie, fachowcy w swojej dziedzinie, którzy oprócz samej nauki związanej z akupunkturą pokazali mi zupełnie inne spojrzenie na świat i za to jestem im ogromnie wdzięczna. Rozpoczynając naukę chciałam otworzyć swój własny gabinet, plan został zrealizowany a pacjenci przychodzą coaz częściej na zabiegi akupunktury.” 

Magdalena  Grzonkowska


„Szkoła Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy oferuje możliwość studiowania akupunktury i systemu diagnostycznego medycyny chińskiej na światowym poziomie.

Ucząc się bardzo precyzyjnej lokalizacji punktów akupunkturowych i rozumienia istoty Pięciu Żywiołów, które odzwierciedlają procesy zachodzące w Naturze i człowieku, zyskałam nowy zawód, który daje mi możliwość - nareszcie! - połączenia pracy zawodowej z pasją, jaką jest dla mnie medycyna naturalna.

Wcześniej jeździłam na wiele kursów, ale najczęściej kończyło się to tak, że po 2-3 dniach wykładów dostawałam skrypty, które do dziś leżą nieużywane w szafie, bo życie szybko weryfikuje to, czy naprawdę coś umiemy i przydaje nam się to w praktyce, czy to tylko mało przydatna wiedza teoretyczna.

Ewenementem jest to, że w SAT mamy rok kliniczny, który dał mi możliwość praktykowania tego, czego uczyliśmy się przez dwa poprzednie lata, a także pozwolił przezwyciężyć lęk i wątpliwości, czy jest to tak skuteczny system, jak się o nim mówi.

Te trzy lata spędzone w Szkole, to wielka przygoda, zmieniająca światopogląd, postrzeganie świata i ludzi wokół.

Obfituje w stresujące chwile, kiedy wiedza, którą trzeba przyswoić, wydaje się zbyt wielka, a egzaminy są trudne, kiedy trzeba pisać jedną pracę za drugą, bo terminy gonią... Ale dzięki tym niekończącym się zadaniom domowym i egzaminom, cały czas uczyliśmy się, dzięki temu wiedza ta stała się częścią mojego (nowego?) życia.”

Beata Wiśniowska


 

„1/ Dała solidne podstawy i umiejętność operowania igłą akupunkturową. Ćwiczenia i praktyki  pod okiem nauczycieli dały mi odwagę pracy z igłami. Ponadto obecność nauczycieli  zagwarantowała mi bezpieczeństwo oraz najważniejsze : doświadczenie z pacjentem pod okiem fachowców. Możność zapytania o wszystko  w czasie zajęć – bez obawy ,że pytanie pozostanie bez odpowiedzi. To bardzo ważne dla mnie i dla pacjenta – bo oboje czuliśmy się otoczeni opieką i zaufaniem.  

Ponadto ćwiczenia w szkole , zdobywana systematycznie wiedza powodowała ,że nauka nakładała się warstwowo- egzaminy dopingowały do nauki i zmuszały każdego z nas do systematyczności o którą trudno w dzisiejszych czasach , bo zawsze jest „ coś”. Progres w nauce procentował. Łatwiej się uczy przez 4 semestry – nauka „ układa się w głowie”. Praktyki natomiast sa niezastąpione bo dają obycie z pacjentem. Opieka nauczyciela zapewnia nam bezpieczeństwo. I przygotowuje do pracy w gabinecie. Nigdzie nie spotkałam takiego systemu nauczania – 3 dniowe kursy są za krótkie oraz najważniejsze „ nie gruntują wiedzy” – nie ćwiczone wiadomości zapominają się bardzo szybko. Atmosfera szkoły i regularne zajęcia potęgują świadomość wiedzy.   

2/ Nauczyciele – rzetelni i wiarygodni , odpowiedz na każde pytanie i niezwykłe umiejętności. Dobrze przygotowany materiał szkoleniowy, dobre warunki szkolne, praktyki w gabinetach szkolnych i pacjenci. Wzajemny szacunek i święta pozwalają nawiązać przyjaźnie na lata .

3/ dla mnie najważniejszym celem  było uzyskanie wiarygodnego  dyplomu wraz z ubezpieczeniem – daje to gwarancję spokojnej pracy z pacjentem.

4/ pokora, pokora, pokora, - ponadto zobaczyłam elementy pogody w  zupełnie inny sposób i ich wpływ na nasz organizm – wiele podobieństw i różnic.”

Renata Przyrowska


 

 

© Szkoła Akupunktury Tradycyjnej w Bydgoszczy.
Webmaster: Filip Zerbst email: sakupunktury[at]gmail.com